KŪDRA

Kūdrai piemīt unikālas dabas īpašības, un tāpēc to plaši izmanto dažādās nozarēs:

  • Enerģētika
  • Lauksaimniecība
  • Lopkopība
  • Būvniecība
  • Medicīna

Galvenokārt kūdru izmanto lauksaimniecībā, jo kūdru izmanto kā izejvielu organisko mēslošanas līdzekļu ražošanā. Mēslošanas līdzekļus savukārt izmanto stādu audzēšanā, koku, krūmu un citu augu audzēšanā, daudzi izmanto kūdru kā gultas materiālu dzīvniekiem un putniem, un to arī uzskata par ideālu materiālu zālienu veidošanā. Kūdra uzlabo augsnes struktūru un to var izmantot jebkurā klimatiskā zonā.

Smalkā kūdra

Smalkā struktūra ir ideāli piemērota sēklu sēšanai, dārzeņu un ziedu audzēšanai (pavairošanai) podiņos, kā arī dažādu substrātu ražošanai. 00-05, 00-07, 00-10

Iepakojuma veids: 250L, BB.

Milled peat 0-5mm
00-05mm
Milled peat 0-7mm
00-07mm
Milled peat 0-10mm
00-10mm
Vidējā kūdra

Vidējās frakcijas kūdra ir visplašāk izmantotais kūdras veids. No šīs frakcijas tiek ražoti substrāti. Mazo un vidējo frakciju maisījums tiek plaši izmantots, audzējot dažādus augus un dārzeņus telpās un āras podiņos, siltumnīcās un arī vienkārši uzlabojot augsni.

Iepakojuma veids: 250L, BB.

Milled peat 0-40mm
00-20mm
Milled peat 0-40mm
00-40mm
Rupjā kūdra

Rupjās frakcijas kūdra ir ļoti poraina, tai ir lieliska gaisa caurlaidība un ūdens absorbējošās un drenāžas īpašības. Šīs frakcijas izmanto kā pamatu augstas kvalitātes substrātu ražošanai. Tos izmanto arī lielo podu augiem (kokiem un krūmiem). Tās ir populāras arī rožu, krūmu un citu dekoratīvo augu mulčēšanai, koku un krūmu stādīšanai.

Iepakojuma veids: 250L, BB.

Block peat 5-10
Block peat 5-10
Block peat 10-20
Block peat 10-20
Block peat 20-40
Block peat 20-40
Fibra
Fibra
Melnā kūdra

Galvenokārt melno kūdru izmanto kā sastāvdaļu substrātu ražošanai.

Black milled peat 0-10
Black milled peat 0-10
Dark 0-6
Dark milled peat 0-6
Dark 0-20
Dark milled peat 0-20
Dark 6-20
Dark milled peat 6-20
Grieztā kūdra

Grieztā kūdra ir dažādu kūdras sūnu un citu elementu presēts maisījums. To iegūst, izmantojot speciālu tehnoloģiju kūdras slāņa griešanai, tā tiek žāvēta saulē un vējā.

Lai iegūtu labāku struktūru, tā tiek atstāta ārā ziemā, ļaujot tai sasalt. To lieto kā vienu no sastāvdaļām dažādos substrātos un augsnes piedevās. Pirms lietošanas tā tiek smalcināta un izsijāta ar speciālu iekārtu un izkliedēta atbilstošās frakcijās. No šāda veida grieztās kūdras ir iespējams iegūt produktu ar izcilu struktūru, kas nav novērojama citos kūdras veidos.