DEKORATĪVIE ĀRA AUGI

SIA “Greenvalley” ir V.o.f. W.j. Van Ooi. produktu oficiālais izplatītājs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Tadžikistānā, Gruzijā, Azerbaidžānā un Apvienotajos Arābu Emirātos.

Van Ooi audzē dažādas āra augu šķirnes, bet galvenā un iecienītākā ir Cornus un Magnolia. Šīs augu sugas jau ir ļoti populāras Centrāleiropā, tādēļ Greenvalley mērķis ir tos popularizēt arī Baltijā.

Van Ooi : "Tas viss sākās 1987.gadā, kad man bija tikai 1 hektārs zemes ar zāli un govīm. Tagad man ir 225 Cornus šķirnes (25 radījušas pats) un 170 šķirnes Magnolia".

Cornus pieder pie krūmaugiem. Ziedi var būt gan sīki, gan stipri. To ziedēšanas periods ir no aprīļa līdz augustam. Kas attiecas uz lapām, tās var būt vienkārši zaļas vai daudzveidīgas,bet rudenī tās ir rudenim raksturīgajās skaistajās rudens krāsās. Cornus augļi ir dažādu formu ogas. No tām tiek izgatavots vīns. Ogas tiek izmantotas ievārījumu pagatavošanai. Ogas tiek ievāktas no septembra līdz oktobrim.


Magnolia tā pat kā Cornus ir krūmaugs. Magnolija ne tikai priecē un pārsteidz ar savu ziedu krāšņumu, kas ir visdažādākajās krāsās, bet arī to ziediem piemīt brīnišķīga smarža. Ziedēšanas periods ir no marta līdz jūlijam. Lapas ir zaļas, bet rudenī tās kļūst dzeltenas.